Селта изпусна Гранада, първи гол за Алкантара (видео)

Отборите на Селта и Гранада направиха 1:1 в мач от третия кръг на Лига. Рафа Алкантара (29) откри, но Пити (61) изравни. "Балаидос" видя силна игра на своя отбор, но домакините изпуснаха победата след множество пропуски в нападение.

През първото полувреме тимът на Луис Енрике игра много по-силно. След четвърт час владението на топката беше 69 процента в полза на галисците. В 20-ата Алехандро Лопес стреля опасно, но стражът Роберто Фернандес изби. В 29-ата Рафа Алкантара отбеляза на празна врата след объркване в защитата на андалусците. Това беше първо попадение в Примера на преотстъпения от Барселона футболист. В 34-ата Алекс Лопес уцели греда.

Второто полувреме започна с пропуски на "небесносините", като неточни от удобни позиции бяха Алекс Лопес и Шарлиз (на два пъти). В 61-вата алогично тимът Лукас Алкарас изравни, Франсиско Медина - Пити изравни с чудесно изпълнение. В 67-ата Алекс Лопес удари втора греда. В 93-ата Михаел Крон-Дели затрудни Роберто.

Снимка: "Марка"