Стоук Сити спря устрема на Уест Хам

Отборът на Стоук Сити спря устрема на Уест Хам в Премиър лийг, като му нанесе първата загуба за сезона. "Грънчарите" стигнаха до минимален успех с 1:0 в гостуването си на "Ъптън Парк" в Лондон и записаха втора поредна победа на сметката си.

Гостите от Стоук стояха по-добре на терена в по-голяма част от мача, но трудно стигаха до реални голови опасности. Все пак Юси Яскелайнен трябваше да се намесва решително при два последователни удара на Чарли Адам и Марк Уилсън в 22-ата минута. В 82-ата минута на двубоя обаче стражът нямаше какво да направи след чудесно изпълнен пряк-свободен удар от страна на Джърмейн Пенант, който отбеляза първия си гол от две години насам и така донесе успеха на своя тим.

С тази победа Стоук Сити събра актив от 6 точки и излезе на 5-ата позиция в таблицата. Уест Хам пък се намира на 7-ото място с 4 точки до момента.