Майнц си намери майстора в Хановер

Отборът на Майнц 05, където от новата година ще играе Тодор Неделев, изгуби първи точки в Бундеслигата след загуба с 1:4 като гост на Хановер 96 в среща от четвъртия кръг. Николай Мюлер вкара за Майнц (12), но попадения на Маме Бирам Диуф (31), Артур Собиех (37), Дидие Я Конан (80) и Едгар Приб оставиха точките в Долна Саксония.

Гостите започнаха мача с дълбока преса, която даде резултат. В 12-ата минута Николай Мюлер вкара за Майнц след подаване на Кристоф Моритц. Северняците късно влязоха в мача, но показаха добра ефективност и водеха на почивката. В 31-вата Маме Бирам Диуф изравни с глава след пас на Едгар Приб. В 37-ата Артур Собиех вкара пак с глава след центриране на Ларс Щиндл.

През второто полувреме домакините играха по-хитро и се възползваха от празните пространства в защитата на Майнц. Долносаксонци нанесоха своя удар на контраатака. В 80-ата Парк загуби топката, а Леонардо Битенкурт намери Дидие Я Конан, който опъна мрежата. Три минути по-късно и Едгар Приб се разписа, заравяйки интригата много дълбоко - 4:1.

Сега и двата тима имат девет точки в актива си.

Снимка: Getty Images/Guliver