Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Попето поведе Кубан към обрат срещу Фейенорд (видео)

Ивелин Попов поведе своя Кубан (Краснодар) към обрат от 0:1 до 2:1 в реванша срещу Фейенорд от плейофа за Лига Европа и така помогна на своя отбор да попадне в групите на турнира с общ резултат 3:1 от двата мача. Българинът реализира изравнителното попадение в двубоя в 19-ата минута и отново бе сред най-добрите на терена за своя тим.

Иначе срещата започна доста неприятно за гостите от Краснодар, като още в 4-ата минута Фейенорд получи дузпа в своя полза, но ударът на Грациано Пеле от бялата точка бе отразен от вратаря на руснаците. След това обаче в 7-ата минута италианският нападател на домакините се реваншира и след като бе изведе очи в очи със стража на съперника откри резултата.

В 19-ата минута обаче Георге Букур направи великолепен пробив по лявото крило и стигна до аутлинията, след което центрира към вратарското поле, където Ивелин Попов бе заел добра позиция и засече кълбото в мержата за 1:1. В 50-ата минута пък самият Букур се възползва от хубав пас на Балде и изведе тима си напред в резултата - 1:2.

Това до голяма степен уби интригата в мача, но все пак Фейенорд опита да стигне до обрат. Усилията на холандския тим обаче не дадоха желания резултат и така Кубан продължава в групите на турнира, а Фейенорд отпада.

Фейенорд - Кубан 1:2 (0:1 в първия мач)