България отстъпи на Словения с 1:3 на приятелския турнир в Хоче (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България загубиха първия си мач от международния приятелски турнир в словенския град Хоче. Момчетата на селекционера Камило Плачи отстъпиха на домакините от Словения с 1:3 (22:25, 25:23, 28:30, 21:25) в първата среща от турнира, играна тази вечер. Утре (30 август) от 21,00 часа българско време българите излизат срещу Канада, които по-късно тази вечер ще спорят срещу Дания, във втория си двубой в надпреварата.

Срещата започна много добре за българите, които бързо успяха да поведат с 4:1 и 8:3. Двата тима продължиха равностойно до 11:7, след което последваха силни минути за домакините от Словения, които успяха да обърнат до 12:11 в своя полза. Разликата нарасна до 15:12, след което момчетата на Камило Плачи стигнаха до равенство при 15:15. Все пак втората техническа пауза дойде при 16:15 за словенците. Преднината на домакините стана 19:17, след което постепенно България стигна до ново равенство при 22:22 след серия от сервиси на Николай Николов. В крайна сметка Словения успя да взе гейма с 25:22 след контра на Митя Гаспарини и ас на Матевж Камник.

В началото на втората част словенците продължиха с добрата си игра и поведоха с 4:2 след грешка на Тодор Скримов в атака и с 6:3 след ас на Митя Гаспарини. До техническото прекъсване резултатът стана 8:5 след атака в аут на Цветан Соколов. Последваха атака през центъра и два силни аса на Ники Николов и 8:8. Българите даже успяха да поведат с 11:8 след две отлични блокади на Цецо Соколов и нов ас на Ники Николов. Постепенно домакините успяха да изравнят при 13:13 след грешки на Цецо Соколов и Виктор Йосифов при мрежата. За пореден път двата тима продължиха равностойно до 16:15 за България след блок на капитана Тодор Алексиев. Разликата нарасна до 19:16 след отлични контри на Соколов, което накара наставникът на Словения Лука Слабе да вземе тайм-аут. Въпреки това, последва задържана топка на звездата на домакините Тине Урнаут и 20:16. Словенците успяха да стопят изоставането си до 21:22 след две грешки на Соколов от сервис и в атака, което принуди Камило Плачи да поиска прекъсване. Независимо от това, последва страхотен блок на Клемен Чебул и 22:22. Все пак, България успя да измъкне гейма с минималното 25:23 след блок-аут на Тодор Алексиев и контра от втора линия на Тодор Скримов.

Третият гейм тръгна напълно равностойно до 4:4, след което България дръпна с 7:4 след силна атака на Тодор Алексиев, мощен блок-аут на Цецо Соколов и блокада на Ники Николов. Техническата пауза пък дойде при 8:5 за българите след технична атака на Алексиев. Домакините успяха да намалят да изравнят при 9:9 след контра и единична блокада на Матевж Камник и силен ас на Ален Пайенк. Двата тима продължиха за пореден път равностойно до 13:13, след което българските "лъвове" отново поведоха с 15:13 след нова атака на Соколов и блокада на разпределителя Георги Братоев. Последва равенство при 15:15 след аут на Соколов и блокада на словенския разпределител Деян Винчич, след което Словения се оттеглиха на второто техническо прекъсване с точка преднина - 16:15 след контра на Клемен Чебул. Играта продължи точка за точка до 19:18, след което разликата леко нарасна до 20:18 след контра на Тине Урнаут. Българите веднага изравниха при 20:20 след грешка на словенците и блокада на влезлия като резерва Теодор Тодоров. Словения си върна преднината при 22:20 след успешна атака на Чебул и блокада на Митя Гаспарини, което накара Камило Плачи да вземе тайм-аут. Последва ново равенство при 22:22 след поредна силна атака на Цецо Соколов и аут на Матевж Камник. Двата отбора се "захапаха" в резултата до 28:28, след което Словения спечели много трудно гейма с 30:28 след контра на Чебул от втора линия и блокада на Камник.

И четвъртата част стартира равностойно до 5:5, след което българските момчета поведоха със 7:5 след блокада на Теодор Тодоров и силна контра на Тодор Скримов и с 8:6 след технично пускане на Цецо Соколов. Разликата нарасна до 11:8 след успешна контра на Тодор Алексиев, което накара треньорът на Словения Лука Слабе да вземе тайм-аут. Това даде ефект и домакините изравниха при 11:11 след атака и блокада на Клемен Чебул и технична контра блок-аут на Митя Гаспарини. Играта продължи точка за точка до 14:14, след което Словения дръпна с 16:14 след контра блок-аут на Тине Урнаут и ас тип "чекмедже" на Ален Пайенк. За пореден път двата тима продължиха точка за точка до 20:18, което накара Камило Плачи да вземе прекъсване. Въпреки това, резултатът стана 22:19 за домакините след грешка в атака на Тодор Алексиев. В крайна сметка Словения спокойно спечели гейма с 25:21 след грешка от сервис на Теодор Тодоров, а с това и мача с 3:1.

Най-полезен за българският тим бе Цветан Соколов със страхотните 28 точки. Капитанът Тодор Алексиев и Тодор Скримов реализираха по 12 точки, но и това не помогна за успеха. За словенците Митя Гаспарини заби 19 точки за победата.
СЛОВЕНИЯ: Митя Гаспарини 19, Матевж Камник 14, Деян Винчич 5, Ален Пайенк 5, Клемен Чебул 14, Тине Урнаут 11 - Яни Ковачич-либеро (Ян Покершник 1)
Старши-треньор: Лука Слабе
БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 2, Цветан Соколов 28, Тодор Алексиев 12, Тодор Скримов 12, Виктор Йосифов 6, Николай Николов 10 - Теодор Салпаров-либеро (Николай Пенчев, Теодор Тодоров 2, Данаил Милушев)
Старши-треньор: Камило Плачи.

ГАЛЕРИЯ от мача СЛОВЕНИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:1 - ТУК!!!