Попето помогна за победа на Кубан (видео)

Капитанът на националния ни отбор Ивелин Попов игра цял мач при победата на неговия Кубан с 3:2 над Урал в мач от шестия кръг на руската Премиер лига. Попето отново бе на високо ниво и помогна за успеха на тима от Краснодар. Първите си голове за отбора вкара френският нападател Джибрил Сисе, който се разписа на два пъти. Едно попадение добави Арсен Хубулов, който откри резултата. За гостите от Екатеринбург точни бяха Александър Ерохин и Жерсон Азеведо.

Всичко по-интересно в се случи през първата част, когато паднаха всички пет гола. Домакините поведоха още в осмата минута, когато Хубулов реализира с хубав параболичен удар. Пет минути по-късно обаче Александър Ерохин изравни с глава. В 26-ата минута Попето намери по отличен начин в наказателното поле Максим Жавнерчик, който бе спънат и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Сисе и не сбърка.

Скоро обаче и гостите получиха право на 11-метров наказателен удар и Жерсон Азеведо отново изравни. Все пак малко преди почивката Сисе отново даде преднина на тима си след хубав пас по земя и лесен завършек.

През втората част Кубан можеше да направи победата си още по-изразителна, но пропусна и така до промяна в резултата не се стигна.

Така Кубан записа втора победа в шампионата и вече има 9 точки в актива си. Попето и компания заемат шеста позиция - на пет точки от лидера ЦСКА (Москва). Урал пък остава с пет и заема 13-а позиция.