Атлетико разгроми местен съперник

Отборът на Атлетико Мадрид разби с 5:0 Райо Валекано в мадридско дерби от втория кръг на Примера, което се игра на "Висенте Калдерон". Раул Гарсия (17, 90), Диего Коща (20), Арда Туран (34) и Тиаго Мендеш (53) оцветиха "червено-бялото" превъзходство. Тимът на Пако Хемес показа много слаба игра в защита. Атлети е със стопроцентов актив след първите две срещи.

Диего Симеоне очаквано заложи на схема с двама нападатели - Диего Коща и Давид Вийя. Раул Гарсия спечели титулярно място за сметка на Коке. Пако Хемес подреди 4-2-3-1 с изнесен напред Хоакин Ларивей.

Първият четвърт час беше спокоен и дори скучен. Две грешки на "пчеличките" дадоха преднина на "дюшекчиите". В 17-ата минута Раул Гарсия засече топката с глава след центриране от корнер и намери долния десен ъгъл на Давид Кобеньо. Полузащитникът насочи от десет метра, оставен непокрит, като трябваше да се навежда, за да играе с глава.

В 20-ата Арда Туран надигра защитата отляво, а Диего Коща странно беше непокрит на пет метра от голлинията и реализира лесно срещу бившия си тим. В 34-ата Арда Туран покачи класически. Вийя и Коща разиграха по прекрасен начин и турчинът преодоля Кобеньо след бързо комбинативно напададение.

Райо започна и второто полувреме с фрапантни грешки отзад. В 52-рата вратарят Кобеньо излезе неразчетено пред наказателното поле и дори не игра с топката, но Диего Коща не можа да застигне кълбото. Минута по-късно Тиаго Мендеш скочи сам на дузпата и отбеляза лесно с глава.

Първото добро положение за гостите от столичния квартал Вайекас дойде в 69-ата минута, когато Роберто Трасорас отправи опасен шут. В 77-ата резервата Адриан Лопес даде хубав пас към Вийя, който от чисто положение разтресе напречната греда. В 90-ата Раул Гарсия оформи крайното 5:0 след пас на Коке и насочване отблизо.

Тимът на Диего Симеоне временно оглави класирането в Примера, изпреварвайки Атлетик Билбао и Виляреал заради по-добра голова разлика.

Снимки: "АС", "Марка"