Херта изработи Хамбургер ШФ и гледа смело напред

Новакът Херта (Берлин) спечели и второто си домакинство от началото на сезона, побеждавайки Хамбургер ШФ с 1:0 в късния съботен мач от програмата на третия кръг в Бундеслигата. Адриан Рамос реализира единствения гол в 74-ата минута, след като Нико Шулц проби по лявото крило и му поднесе топката на празна врата. Столичани продължават без загуба и имат 7 точки. Гостите от Хамбург пък са другия полюс. Те имат само една точка и се намират в криза.

Като цяло срещата в Берлин беше равностойна, но с много брак в действията на футболистите и на двата тима. По всичко личеше, че първият, който успее да вкара, ще вземе и трите точки. Така и се получи. Секунди преди атаката за гола на Херта Артьом Рудневс от тима на Хамбургер можеше да реализира, но от няколко метра втрещи съотборниците си, след като не успя да уцели топката. Домакините веднага подеха атака и Рамос я завърши точно за 1:0.

Вратарят на столичани Томас Крафт извади отбора си с майсторско спасяване в 79-ата минута, когато Максимилиан Байстер стреля от упор.

Днешната издънка на "червените шорти", последвала кошмарното 1:5 от Хофенхайм преди седмица, най-вероятно ще доведе до уволнението на треньора Торстен Финк. Въпреки че тимът му изоставаше в заключителната част на срещата, бившият футболист на Байерн (Мюнхен) направи смени все едно води в резултата. Чак в 86-ата минута той извърши първата си рокада, като вкара още един нападател, а в 89-ата минута пусна още две резерви - халф и 17-годишен защитник. Логично смените нямаше какво да направят за толкова време и Хамбургер регистрира втората си поредна загуба.