Фамозно изпълнение лиши Херта от нова победа

Прекрасно попадение за 2:2 на Хироши Кийотаке от фаул секунди преди последния съдийски сигнал лиши Херта (Берлин) от победа при гостуването на Нюрнберг в среща от втория кръг на Бундеслигата. Японецът не даде шанс на вратаря Томас Крафт, като топката се заби точно до гредата. Преди това столичани бяха осъществили пълен обрат и предвкусваха втория си успех след завръщането в елита. Преди седмица те изумиха всички с гръмкото 6:1 над Айнтрахт (Франкфурт).

Днес Нюрнберг направи по-силно първо полувреме и заслужено поведе чрез новото попълнение Йосип Дърмич в 40-ата минута. Черната работа свърши друг от новите - Даниел Гинчек, който спечели кълбото и изведе швейцареца сам срещу вратаря. Преди това през тази част Гинчек удари греда след удар с глава.

През второто полувреме обаче ролите се размениха. Херта заигра по-силно, пропусна няколко положения, но все пак стигна до изравняването чрез случаен гол. В 61-ата минута Сами Алагуи стреля много неточно, но топката се удари в гърдите на централния защитник Беркай Дабанлъ и влетя в мрежата - 1:1.

Малко по-рано съдията Гуидо Винкман спести задължителен червен картон на халфа на берлинчани Александер Баумйохан, който удари без топка Хавиер Пинола. Това решение на рефера се оказа ключово, защото в 79-ата минута двамата футболисти пак влязоха в единоборство, след което беше отсъдена дузпа. Баумйохан нахлу в наказателното поле, където Пинола направи шпагат. Винкман видя нарушение и посочи бялата точка. Влезлият като смяна Рони беше безпощаден от 11-те метра и гостите поведоха с 2:1. В 89-ата минута обаче Кийотаке донесе второто поредно 2:2 за своя отбор.