"Пчеличките" с класика срещу новака Елче на старта (видео)

Райо Валекано започна с изразителна победа новия сезон в Примера дивисион след като спечели с 3:0 домакинството си от първия кръг срещу новака Елче. "Пчеличките" бяха по-добрият тим на терена и заслужено взеха трите точки в мача.

Райо откри резултата в 40-ата минута, когато Саул получи в наказателното поле и върна на точката на дузпата, където Алберто Буено с шпагат заби топката във вратата. Само четири минути по-късно Алберто Переа отправи прексарес далечен удар от около 30 метра и направи резултата 2:0. В 74-ата минута отново Буено бе в прегръдките на съотборниците си, като и той се разписа с далечен изстрел.

Така Райо започна сезона с хубава победа и три точки в актива си, докато Елче ще трябва да преглътне неприятната загуба при завръщането си в елита на Испания.