Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Тотнъм стартира с победа, Солдадо дебютира с победен гол

Стегналият солидна селекция през лятото тим на Тотнъм започна с победа новия сезон в английския елит, след като спечели лондонското дерби с новака Кристъл Палас с 1:0 на "Селхърст Парк". Единственото попадение в срещата бе дело на новото попълнение на "шпорите" Роберто Солдадо, който отбеляза дузпа в 48-ата минута. Възпитаниците на Андре Вилаш-Боаш създадоха още положения за гол пред вратата на стража на "орлите" Сперони, но пропуските в техните редици не им позволиха да стигнат до по-изразителен успех.

Домакините започнаха мача доста надъхано и преди почивката бяха равностойни на по-именития си съперник. С много себераздаване в единоборствата футболистите на Кристъл Палас се държаха като равен с равен с "шпорите", но допуснаха грешка много бързо след почивката.

Второто полувреме започна отлично за гостите, които получиха правото да изпълнят дузпа само две минути след повновяването на играта. Дийн Мокси игра с ръка в наказателното си поле в опит да блокира центриране от дясното крило и съдията Марк Клатънбърг нямаше друг избор освен да посочи бялата точка. От нея новият нападател на "шпорите" Роберто Солдадо не пропусна възможността да се разпише още в дебюта си и да даде аванс на своя тим.

След попадението гостите значително подобриха играта си и можеха да стигнат до още попадения във вратата на Хулиан Сперони. Насер Шадли и Гилфи Сигурдсон обаче пропуснаха отлични положения за Тотнъм след отлични атаки на възпитаниците на Андре Вилаш-Боаш. Появилият се като резерва Джърмейн Дефоу също прати топката покрай вратата от чиста позиция.

Така в 87-ата минута домакините получиха възможност да измъкнат точката от двубоя, след като Кагишо Дикгакой бе оставен сам в наказателното поле и стреля от десетина метра, но Юго Лорис отрази удара му.