Лион обърна Сошо като гост

Лион обърна Сошо като гост и оглави временното класиране във френската Лига 1 с пълен актив от 6 точки след изиграването на първите си две срещи за сезона.
Домакините откриха още в 4-ата минута, когато Риад Будебуз се разписа от дузпа. Гостите обаче стигнаха до равенство още в 36-ата минута, когато Ясин Бензия бе изведен отлично и с удар по земята направи 1:1.

Минута преди края на първото полувреме 22-годишният нападател Александре Лаказет изведе гостите напред за 2:1.В 49-та минута Йоан Гуркюф бе точен с удар отдясно за крайното 3:1. И двете асистенции бяха дело на Бензия, който е безспорният MVP на мача. В първия кръг Лион наказа Ница у дома с 4:0. В интервю за "Паризиен" един от шефовете на Лион обяви, че целта пред тима този сезон е да бъде конкурентен на Пари Сен Жермен и Монако и по възможност да се класира директно за Шампионската лига, а не да минава през ситото на предварителните кръгове. Във вторник Лион приема на "Стад дьо Жерлан" испанския Реал Сосиедад в първия кръг на баражите за влизане в Лигата на богатите.