Дебютант носи успех на Англия в "Битката за Британия" (видео)

Дебютантът Рики Ламбърт донесе успеха на Англия над Шотландия с 3:2 в контролна среща, която се изигра на стадион "Уембли" в Лондон.
"Битката за Британия" започна доста неочаквано. Гостите от Шотландия откриха резултата още в 11-ата минута, когато Джеймс Морисън стреля от границата на наказателното поле, а вратарят Джо Харт сбърка фатално и топката се озова в мрежата. Домакините реагираха като ужилени и стигнаха до равенство в 29-та минута, когато Тио Уолкът стреля под плонжа на МакГрегър за 1:1. В началато на второто полувреме гостите отново поведоха, когато Кени Милър се възползва от нова грешка в защитата на Англия. Отговорът беше мълниеносен. Стивън Джерард центрира в наказателното поле на Шотландия, където Дани Уелбек засече топката с глава и я прати във вратата на МакГрегър. Дебютиралият с националната фланелка нападател на Саутхемптън Рики Ламбърт отбеляза първия си гол за трите лъва", с който донесе успеха на Англия. В 70-та минута след центриране от корнер в Ламбърт бе най-добре пласиран в наказателното поле и с глава прати топката във вратата на МакГрегър. В добавеното време Ламбърт уцели и греда.