Италия загуби от Аржентина преди мача с "лъвовете" (видео)

Съперникът ни в световните квалификации Италия допусна загуба с 1:2 от Аржентина в конторен мач, изигран на "Стадио Олимпико" в Рим.

С основна заслуга за успеха на "гаучосите" в отсъствието на суперзвездата Лионел Меси беше нападателят на Наполи Гонсало Игуаин. В 20-та минута бившият таран на Реал (М) откри резултата, като се възползва от грешка на Даниеле де Роси. В 49-та минута влезлият като резерва на почивката Евер Банега с удар от границата на наказателното поле изпрати топката в мрежата на Джанлуиджи Буфон - 2:0 за Аржентина. В 76-та минута Лоренцо Инсине намали с удар от около двадесет метра и недобра реакция на аржентинския вратар Андухар.

Това беше последна проверка за "скуадра адзура" преди световната квалификация срещу България на 6 септември в Палермо.

Двубоят в Рим беше посветен на папа Франциск, който е аржентинец. Двата тима бяха на посещение ден преди срещата при главата на римо-католическата църква, който изгледа мача от трибуните на "Олимпико".

ИТАЛИЯ - АРЖЕНТИНА 1:2