Опитът победи младостта в 6-ия турнир от Beach Volley Mania 2013

Антон Стефанов и Мартин Великов спечелиха шестия турнир по плажен волейбол от веригата за любители Beach Volley Mania 2013. Те триумфираха в надпреварата от група Б за Купата на Сердика център, като се наложиха с 2:1 (20:22, 21:13, 20:18) срещу Христо Колев и Георги Стоянов. Победителите получиха награди от магазин  КРЕО.

Финалът беше кулминацията на един от най-оспорваните турнири през сезона. В него опитът на Стефанов и Великов оказаха решаваща роля за успеха им. Младите Колев и Стоянов затвърдиха отличните впечатления и продължиха израстването си. Интересният мач приключи с много драматичен тайбрек, завършил при 20:18.

В мача за бронзовите медали Стоян Петров и Стоян Зарков постигнаха обрат за 2:1 срещу Андрей и Божидар Къртунови.

Вълнуващ се оказа и първият турнир за смесени двойки сред любителите, който Beach Volley Mania организира. Шампиони станаха Ирина Томева и Божидар Къртунов, които победиха с 2:1 (21:16, 17:21, 16:14) Христина Симеонова и Любомир Петров.

След отличната си игра Томева беше наградена с часовник от Juliany. Шампионите получиха и ваучер за възстановителен масаж от студио Avis Alba.

"Доволни сме от първия турнир за смесени двойки, който организирахме. Станаха интересни мачове, а най-важното е, че състезателите се забавляваха", казаха от Volley Mania.

Веригата за любители продължава с турнира в Кранево от 23 до 25 август за Купата на Аквалайф. Записването вече тече на сайта на лигата: