Ливърпул се разправи с норвежци (видео)

Английският гранд Ливърпул разгроми норвежкия клуб Волеренга с 4:1 в приятелска среща, играна в Осло. Ливърпул игра без уругвайската си звезда Луис Суарес, но това не попречи на мърсисайдци да се поздравят с убедителна победа.

Резултатът бе открит от новото попълнение на "червените" Луис Алберто в 31-ата минута. Друго ново попълнение - Яго Аспас уцели напречната греда с прехвърлящ удар, но след това топката не бе изчистена добре от домакините и Луис Алберто бе безпощаден. Само 4 минути по-късно обаче Джанкарло Гонсалес изравни резултата с глава след центриране от корнер. Минута преди почивката тимът на Брендън Роджърс отново взе аванс в резултата. Аспас засече топката в мрежата на норвежците от непосредствена близост след пробив отдясно и подаване на Стюарт Даунинг.

През втората част Ливърпул отбеляза още два гола. В 54-ата минута Мартин Кели се разписа с глава след центриране от ъглов удар, като топката докосна и тялото на играч от Волеренга. Крайният резултат бе оформен в последната минута от Рахим Стърлинг, който с прецизен удар направи победата на англичаните още по-изразителна.

ВОЛЕРЕНГА - ЛИВЪРПУЛ 1:4
0:1 Луис Алберто (31)
1:1 Тонсалес (35)
1:2 Аспас (44)