На грозна сцена станаха свидетели зрителите на контролната среща между Словения и Турция, завършила с победа с 19 точки разлика за домакините на ЕвроБаскет 2013 - 72:53. Най-голямата звезда на словенците Горан Драгич си изпусна нервите след малко повече от три минути и половина игра.
Гардът на Финикс Сънс проби към коша, а Догуш Балбай изби топката, като същевременно закачи и ръцете на Драгич. Словенецът реагира бурно и избута Балбай в рекламните пана около терена, но гардът на Турция не му остана длъжен и замахна с намерение да го удари в лицето.
В последствие двамата бяха разтървани от останалите баскетболисти и до по-сериозна конфронтация не се стигна. Твърде вероятно е двамата да отнесат наказания от ФИБА Европа.
Наказание очаква Драгич след гневна реакция в контрола (видео)