Живко Миланов и Том на дъното след загуба в дербито на новаците

Отборът на Урал постигна първа победа в Премиер лигата на Русия. В дебюта на новия треньор Олег Василенко тимът от Екатеринбург спечели дербито на новаците срещу Том с 2:1. Всички попадения в мача паднаха през първото полувреме. Успехът на гостите можеше да е и по-убедителен, но Спартак Гогниев пропусна дузпа. Срещата на стадион "Труд" беше отложена с повече от час заради проливния дъжд в Томск, който наводни терена.

Цял мача за Том игра Живко Миланов. Наставникът на домакините Анатолий Давидов остави на пейката другия българин Пламен Николов, който бе титуляр в първите три мача от сезона. Вместо него в центъра на защитата излезе привлеченият под наем от Ростов Корнел Салата.

Двубоят започна кошмарно за Том и още в 1-ата минута гостите поведоха. Точен беше бранителят Тумасян, който засече центриране от фаул и направи безпомощен стража на "зелените" Младен Божович. Домакините имаха нужда от известно време, за да се окопитят и постепенно се настаниха в половината на съперника. В 19-ата минута съдията Тимур Арсланбеков даде дузпа за Том и Игор Портнягин изравни.

Урал отново излезе напред само няколко минути по-късно, когато Артур Саркисов отблизо опъна мрежата. Голмайсторът на гостите Спартак Гогниев можеше до голяма степен да убие интригата, но пропусна дузпа още преди почивката.

През второто полувреме Том атакуваше с всички сили, но резервата Никита Баженов на няколко пъти стреля встрани от вратата. По този начин сибирци записаха четвърта поредна загуба и са на дъното в класирането без спечелена точка. Урал е 11-и с 4 пункта.