Тази Барселона плаши - каталунците унизиха Сантос с 8:0 (видео)

Барселона разгроми Сантос със 8:0 за трофея "Жоан Гампер" в мач, изигран пред препълнените трибуни на "Камп Ноу" и изпрати недвусмислен сигнал към конкурентите си в Испания какво ги чака през новия сезон в Примера дивисион.

Претенциозната каталунска се наслади на две прекрасни полувремена, изиграни на практика от два различни състава на Барселона. Най-голямото събитие на вечерта обаче беше дебютът на Неймар на "Камп Ноу". Той влезе като резерва през второто полувреме и изигра 15 минути срещу бившия си тим заедно с аржентинския гений Лионел Меси, който беше заменен от Дунго в 61-ата минута. На скамейката на "блаугуранас" за първи път пък седна новият треньор Херардо Мартино, който беше привлечен на пожар след оттеглянето на Тито Виланова по здравословни причини.

Преди мача футболистите на Барселона бяха официално представени един по един, последен на терена излезе капитанът Карлес Пуйол.

"Изпращаме голяма прегръдка на Тито Виланова. Сега е моментът да бъде по-обединени от всякога. Ако сме заедно, ние ще преодолеем всички препятствия и в края на сезона със сигурност ще спечелим титлата", каза Пуйол.

Двубоят започна вихрено за каталунците. Началото на шоуто даде в 9-ата минута суперзвездата Лионел Меси, който откри резулатата, а 180 секунди по-късно след центриране на Дани Алвеш защитникът на Сантос Лео си отбеляза автогол.

Въпреки комфортния аванс, Барселона продължи да атакува за радост на препълнените трибуни на "Камп Ноу".
В 21-ата минута се стигна до трето попадение и отново Меси беше в центъра на събитията. Аржентинецът получи пас от дълбочина, напредна в наказателното поле, където отляво нахлуваше Алексис Санчес. Меси предпочете да комбинира с него, вместо да стреля към вратата и съотборникът му не го подведе - 3:0 за Барселона.
Само седем минути по-късно Алексис се отчете с феноменален пас към Жорди Алба в наказателното поле, то напредна отляво и намери Педро пред вратата, който засече топката в мрежата - 4:0, а Неймар все още е на скамейката.
В 36-ата минута Сантос се размина с пети гол в мрежата си. Иниеста прехвърли защитник на бразилския тим, топката попадна в Меси, който стреля мощно, но право в тялото на вратаря.
Надмощието на Барселона стана такова, че в атаките се включи дори бранителят Жерар Пике, чиято "сръчност" пред вратата в 40-ата минута успя да изтръгне усмивка на лицето на иначе сдържания Меси.
След почивката дългоочакваният миг на дебюта на Неймар на "Камп Ноу" настъпи. 22-годишната бразилска звезда влезе в игра като една от осемте  смени, които треньорът Херардо Мартино извърши. Освен Неймар, на местата на Валдес, Пике, Чави, Педро, Иниеста, Серхио, Алба и Алвеш в игра се появиха още Пинто, Бартра, Роберто, Сеск, Сонг, Адриано и Монтойа.
Едва седем минути след началото на втората част резултатът вече стана 5:0. В прегръдките на съотборниците си попадна Сеск Фабрегас, който се възползва от хитър пас в наказателното поле. В 61-ата минута Лионел Меси беше сменен, а зрителите го изпратиха на крака. Преди това аржентинецът пропусна да направи резултата 6:0. Той получи дълъг пас, спринтира, но вратарят на Сантос успя да му отнеме топката буквално от обувката.
Шестият гол все пак не закъсня много. Отбеляза го Фабрегас след асистенция на Неймар. Малко по-късно и Адриано записа името си сред голмайсторите с мощен удар от границата на наказателното поле. Единственото, което липсва, за пълна радост на каталунските фенове до този момент, беше гол на Неймар.
В 78-ата минута се стигна и до най-опасната ситуация пред вратата на Барса до този момент. Футболист на Сантос насочи с глава опасно топката, но стражънт Пинто показа светкавичен рефлекс и отби.
Отговорът на Барселона беше осми гол в мрежата на Сантос. Адриано намери Сеск вляво на вратата, испанският национал напредна и между краката на защитник на Сантос прати пас успоредно на голлинията към появилия се на мястото на Меси млад камерунец Дунго, който отблизо не сгреши - 8:0.
Няколко минути по-късно камерунецът се постара да изведе Неймар в добра позиция да се разпише след впечатляващ индивидуален рейд, но бразилецът стреля малко над вратата. В крайна сметка до нов гол не се стигна, но едва ли някой на "Камп Ноу" е останал недоволен след това суперзрелище.

Барселона - Сантос 8:0

1:0 - Меси (9)
2:0 - Лео (12-автогол)

3:0 - Алексис (21)
4:0 - Педро (28)

5:0 - Фабрегас (52)
6:0 - Фабрегас (69)

7:0 - Адриано (73)