Рома разби звездите на МЛС

Отборът на Рома записа убедителна победа с 3:1 в контролна среща със звездите на американската МЛС. Двубоят се игра пред препълнени трибуни в Канзас Сити, като "вълците" показаха доста динамична игра и заслужено стигнаха до победата. Титуляри в атаката на американците пък започнаха бившите звезди на европейския футбол Тиери Анри и Марко Ди Вайо.

Италианците откриха резултата още в 5-ата минута когато Кевин Строотман се възползва от грешка в защитата на съперника, открадна топката и с премерен удар я заби в мрежата. Само две минути по-късно гол на "вълците" бе отменен заради засада, а това се случи и още веднъж в 35-ата минута.

Още в началото на втората част Рома все пак стигна до второ попадение като Флоренци засече хубаво центриране по земя от ляво в опразнената врата. Точен за 3:0 бе Тало в 68-ата минута, когато след многоходова комбинация се озова на стрелкова позиция и не сгреши. Крайното 3:1 пък оформи Омар Гонзалес с глава след центриране от фаул в последната минута на мача.

МЛС Ол Старс - Рома 1:3
0:1 Строотман (5)
0:2 Флоренци (47)