Испания 0:0 Германия

Турция грабна европейската титла за юноши

Националният отбор на Турция грабна европейската титла по баскетбол за юноши до 18-годишна възраст след победа с 81:74 над Хърватия във финалната среща, играна в латвийската столица Рига.

Турците загубиха само първата част на двубоя, след която изоставаха с 16:22, но в оставащите 30 минути се мобилизираха и след отлична игра на Кенан Сипахъ достигнаха до победата.

На полувремето южните ни съседи вече имаха точка аванс - 38:37, а след три части бяха напред с 61:55. В заключителната четвърт те добавиха още точка към преднината си, за да бъде фиксиран крайния изход на 81:74.

Именно Кенан Сипахъ бе най-резултатен за победата с 19 точки и 6 асистенции, докато Окбен Юлубай и Метечан Бирсен добавиха съответно 12 и 11 точки. Резервите на Турция се включиха отлично и реализираха общо 39 точки.

Ловро Мазалин се отличи с 15 точки и 8 борби за Хърватия, докато Паоло Маринели завърши с 14.

Испания пък се окичи с бронзовите медали след труден успех над домакините от Латвия с 57:56. Иберийците стигнаха до успеха след победна тройка на Хуан Ернангомес 2.6 секунди преди финалната сирена.