САЩ спечелиха за пети път "Gold Cup" (видео)

Националният отбор на САЩ спечели за пети пътв историята си турнира "Gold Cup". На финала американците победиха на стадион "Солджър Фийлд" в Чикаго Панама с 1:0. В герой за тима на САЩ се превърна резервата Брек Шей. Той отбеляза единственото и победно попадение в мача в 69-ата минута. Шей се разписа секунди след появата си на терена. Попадението бе реализирано,с лед като Алехандро Бедоя центрира към Лендън Донован, ветеранът се размина с топката, но това позволи на Шей почти от голлинията да вкара за 1:0, а тимът на Панама така и не можа да върне гола в минутите до края.

Селекционерът на САЩ Юрген Клинсман бе наказан за мача, тъй като бе изгонен в последните минута на полуфиналната среща на американците с Хондурас. Това обаче не попречи на домакините да триумфират с първата си титла в турнира от 2007 година. Последните две издания бяха спечелени от Мексико.