Турнир на талантите U14 : Зона Велико Търново - Зона Благоевград

Ман Сити с първи трофей при Пелегрини (видео)

Отборът на Манчестър Сити спечели "Барклиз Ейша Трофи", след като победи с 1:0 Съндърланд на финала в Хонг Конг. Единственото попадение за "гражданите" бе дело на нападателя Един Джеко, който се разписа с топовен удар извън границата на наказателното поле в деветата минута. През втората част пък нападателят пропусна по куриозен начин дузпа, след като прати топката много над вратата.

Срещата се игра на много тежък терен, който бе наводнен от проливния дъжд в азиатския град. "Черните котки" започнаха по-активно мача, но попадението на босненеца секна ентусиазмът им. След попадението Сити имаха по-чистите положения за гол, но така и не успяха да стигнат до второ попадение. Играчите на Паоло Ди Каньо пък се затрудниха да се нагодят към тежкия терен и не създадоха много чисти положения през втората част. Така новият наставник на Манчестър Мануел Пелегирини се поздрави с първи трофей като мениджър на тима.

СЪНДЪРЛАНД - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:1