ЦСКА показа шампионски характер с човек по-малко (видео)

Шампионът на Русия ЦСКА (Москва) постигна първа победа през новия сезон. Отборът на Леонид Слуцкий обърна гостуващия Криля Советов с 2:1 въпреки че почти цял мач игра с човек по-малко. Изстрадания успех на "армейците" донесе Сейду Думбия, който влезе като резерва и вкара и двата гола във вратата на Сергей Веремко. За Криля Советов се разписа Илия Максимов, който реализира една от трите дузпи в мача.

Двубоят можеше да се превърне в истински кошмар за звездата на ЦСКА Алан Дзагоев, и то в деня, в който стана баща. Руският национал първо извърши нарушението за дузпата в полза на гостите, а малко по-късно самият той пропусна от бялата точка. След почивката обаче Дзагоев се реабилитира с извеждащ пас към Думбия за изравнителния гол.

Българинът Георги Миланов и днес не записа официален дебют за московчани. Той още лекува травма и изобщо не попадна в групата за мача.

Срещата се разви изключително лошо за домакините, които още в 8-ата минута останаха в намален състав. Георгий Шенников фаулира откъсващия се Ибрахим Цалагов и получи директен червен картон. Малко след това Дзагоев застъпи в наказателното поле крака на Иля Максимов и реферът Сергей Кузнецов посочи бялата точка. Потърпевшият застана зад топката и не остави никакви шансове на Игор Акинфеев.

Гостите от Самара щяха да водят и с 2:0, но попадение на Луис Кабайеро беше отменено заради засада. Първо топката срещна напречната греда след удар на Станислав Драгун с глава, а при добавката Кабайеро беше зад защитата. Ахмед Муса можеше да изравни веднага, но стреля встрани от целта. ЦСКА получи нов шанс да се върне в мача в 20-aта минута. Вагнер Лав беше задържан в наказателното поле и този път Кузнецов даде дузпа за "армейците". Изнервеният Дзагоев стреля с всичка сила, но над вратата.

Дори и в намален състав футболистите на Леонид Слуцкий създадоха много голови положения, а след почивката се настаниха изцяло в половината на Криля Советов. Дзагоев шутира неточно от фаул, а в 55-ата минута Муса направи фрапантен пропуск, след като излезе очи в очи със Сергей Веремко, но реши да го финтира и беларуският вратар му изби топката.

Логичното се случи в 67-ата минута с изравнителния гол на Сейду Думбия. Националът на Кот д'Ивоар се бе появил на терена секунди по-рано, но веднага демонстрира головия си нюх. Той овладя хитър пас на Дзагоев, пребори се със защитник на гостите и простреля Веремко. Малко по-късно домакините имаха претенции за нова дузпа, след като Беноа Ангбва игра с ръка в пеналта, но Кузнецов подмина ситуацията.

В 78-ата минута Думбия влезе мощно в наказателното поле и беше повален от Иван Таранов - дузпа! Този път Дзагоев преотстъпи изпълнението на котдивоареца, който елегантно прати Веремко в обратния ъгъл и вкара втория си гол в мача. До края домакините контролираха събитията на терена и се поздравиха със заслужена победа, която ги изкачи на 5-о място във временното класиране.