Ман Сити започна като Юнайтед - със загуба (видео)

Вицешампионът на Англия Манчестър Сити започна предсезонната си подготовка подобно на своя градски съперник Юнайтед - със загуба. "Гражданите" отстъпиха с 0:2 в Претория от сборния южноафрикански отбор Суперстар Юнайтед на турнир в чест на предстоящия 95-и рожден ден на Нелсън Мандела. Попаденията за домакините бяха реализирани от Маме Нианг (56') и Кермит Ирасмус (82'). Двубоят бе дебют за новият мениджър на "гражданите" Мануел Пелегрини, както и 30-милионното попълнение Фернандиньо, който започна в титулярния състав, но не впечатли с изявите си. Другата лятна покупка на Сити - Хесус Навас, ще се присъедини на по-късен етап към новите си съотборници.

Любопитното в селекцията на Пелегрини за първото полувреме бе, че Хави Гарсия започна като централен защитник, младите Денис Суарес и Абдул Разак действаха по двете крила, докато Насри стартира като партньор на Един Джеко в атака. Именно босненецът имаше три възможности да открие резултата през първото полувреме, но стражът на домакините Рон Уилямс се намесваше добре. Капитанът на Сити Венсан Компани пък предотврати най-голямата опасност пред вратата на Сити, блокирайки пред голлинията центриране на Доути. Именно белгиецът, Майка Ричардс и Александър Коларов бяха най-силно представилите си играчи на "гражданите" преди почивката.

За началото на второто полувреме Пелегрини смени целия си състав.

В 56-ата минута Маме Нианг изведе Суперспорт напред, след като засече с глава центриране отляво, успявайки да се пласира по-добре от неориентираните в тази ситуация Настасич и Лескът. В 73-ата минута Джеймс Милнър нахлу остро отдясно, но неговият изстрел бе париран от вратаря, след което топката рикошира в ръката на бранител на Суперспорт, но главният рефер не уважи претенциите на гостите за дузпа. Няколко минути след това и Туре Яя отправи опасен изстрел от дистанция, но топката мина над напречната греда.

В 82-ата минута Кермит Ирасмус довърши Сити с втори гол. Нападателят бе изведен очи в очи с Пантилимон и елегантно пусна топката покрай вратаря - 2:0.

Суперспорт Юнайтед - Манчестър Сити 2:0

1:0 Нианг (56')
2:0 Ирасмус (82')

Манчестър Сити:  Джо Харт (46-Пантилимон); Майка Ричардс (46-Боята), Венсан Компани (46-Лескът), Хави Гарсия (46-Настасич), Александър Коларов (46-Хюлс); Гарет Бари (46-Фейси), Фернандиньо (46-Туре Яя), Разак (46-Родуел), Денис Суарес (46-Милнър), Самир Насри (46-Синклеър); Джеко (Нимли)