Пелегрини с първа победа начело на Ман Сити (видео)

Манчестър Сити ще спори за отличието "Барклиз Ейша Трофи" със Съндърланд, след като "гражданите" победиха с 1:0 Южен Китай във втория полуфинал в Хонг Конг. Малко преди това "черните котки" надделяха с 3:1 над Тотнъм в другия двубой за място на финала. Победното попадение за Сити реализира Един Джеко в 21-ата минута, а успехът бе първи за новия мениджър на "небесносините" Мануел Пелегрини.

Двубоят се изигра на тежък, наводнен терен, допълнително увреден от играния непосредствено преди това първи полуфинал. Продължителността на всяко едно от полувремената бе 40 минути.

От новите попълнения на Сити единствено Фернандиньо започна като титуляр, Негредо се появи през втората част, а Хесус Навас и Стеван Йоветич изгледаха двубоя от трибуните.

В 21-ата минута Джеймс Милнър направи чудесен пробив по десния фланг, след което сложи топката на главата на Джеко, който отблизо не остави шансове на Чун Хуи Жанг. След почивката босненецът имаше още една чиста възможност за гол, дошла след центриране на Негредо, но стражът на домакините спаси.

Финалът между Манчестър Сити и Съндърланд е в събота.

Южен Китай - Манчестър Сити 0:1

0:1 Един Джеко (21')

Манчестър Сити: Харт, Сабалета (75-Синклеър), Компани, Лескът, Клиши (45-Коларов), Милнър, Насри, Бари (55-Родуел), Фернандиньо (65-Хави Гарсия), Туре (55-Негредо), Джеко (75-Ричардс)