Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Порто развинти Олимпик (М) в контрола

Отборът на Порто развинти Олимпик (Марсилия), побеждавайки го с класическото 3:0 в контролна среща играна в Сион, Швейцария. Португалците бяха далеч по-класният тим на терена и заслужено стигнаха до тази изразителна победа.

Порто натисна още от началото на двубоя и в 29-ата минута Келвин отправи страхотен удар от далеч, който се отби от напречната греда, но там Марат Измайлов бе най-съобразителен и от близо с глава довкара топката в мрежата. След това французите останаха и с 10 души на терена след като Морел получи червен картон в 39-ата минута и това още повече улесни задачата на "драконите".

Така през второто полувреме португалците стигнаха до още две попадения, с които матираха своя съперник. Първо в 56-ата минута Джаксън Мартинес бе изведен брилиянтно пред наказателното поле и с удар в обратния ъгъл не остави шансове на вратаря, а в 76-ата минута Итурбе с бомбен изстрел от около 25 метра оформи крайното 3:0.

Порто - Олимпик (М) 3:0
1:0 Измаилов (29)
2:0 Мартинес (56)
3:0 Итурбе (76)