Сампдория надигра Марсилия в страхотен голов трилър

Отборите на Сампдория и Олимпик (Марсилия) сътвориха истински голов спектакъл в контролата помежду си за трофея "Рикардо Гароне" играна на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа. Двата тима си отбелязаха общо седем гола, а срещата завърши с успех на домакините с 4:3.

Французите първи откриха резултата в мача в 7-ата минута чрез Андре-Пиер Жиняк. След това обаче само за пет минути Самп доведе неща до 3:1 в своя полза. Маноло Габиадини изравни в 21-ата, Едер изведе тима си напред в 24-ата, а отново Габиадини отбеляза третия гол за генуезци в 26-ата минута.

В началото на втората част обаче и Марсилия вкара два бързи гола чрез Матийо Валбуена в 52-ата и Род Фани в 55-ата минута и доведе нещата до 3:3. Все пак Сампдория успя да измъкне победата за крайното 4:3 с гол на Ренан в 85-ата минута на двубоя.