Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Иртиш загря за Левски с победа, треньорът пусна девет нови

Съперникът на Левски в първия квалификационен кръг на Лига Европа Иртиш победи Атирау с 1:0 като домакин в мач от 18-ия кръг на първенството на Казахстан по футбол. Наставникът на павлодарци Талгат Байсуфинов направи девет промени в титулярния състав в сравнение с мача срещу "сините" в четвъртък, като само Тимур Халмуратов и Улугбек Бакаев останаха в стартовата единайсеторка от двубоя на "Герена".

Двубоят започна с натиск на Иртиш, но Бакаев, Куаниш Бегалин и Евгений Аверченко не успяха да реализират от добри позиции. Постепенно гостите поизравниха играта, но в последните минути павлодарци отново затегнаха обръча пред вратата на съперника, но това не донесе резултат. След почивката домакините стартираха с още по-активна преса, но също не успяваха да стигнат до сериозни ситуации.

Все пак в 66-ата минута влезлият като резерва на "Герена" Владислав Чернишов вкара от фаул и донесе победата на тима си. До края Иртиш контролираше мача и заслужено спечели за четвърти път в последните си шест срещи като домакин и събра 25 точки, с което се утвърди на шестото място във временното класиране. Павлодарци приемат Левски на 11 юли след равенството 0:0 в първия мач в София.

Съставът на Иртиш: Джоджо, Кожабаев, Чернишов (75-Кулибали), Кулчий, Халмуратов, Иванов, Чучман, Аверченко (46-Чичулин), Суюмбаев, Бегалин (68-Даулетханов), Бакаев