Мексико "буксува", САЩ убедително начело в зона КОНКАКАФ

Футболистите на Мексико напуснаха терена на стадион "Ацтека" под безкрайните освирквания на своите фенове, след като завършиха 0:0 като домакин със сериозния отбор на Коста Рика в среща от световните квалификации в Зона КОНКАКАФ. Мексико има пет равенства от шест мача във финалния етап и заема 3-а позиция в класирането. Тъжното за мексиканците е, че това е трети мач без отбелязан гол от тяхна страна.

В същото време, съставът на САЩ върви към увеличаване на аванса си на върха в групата. Това стана след успех с 2:0 над Панама и американците вече имат 10 точки. Коста Рика е с 8, колкото има и Мексико. Хондурас е със 7 след победа с 2:0 у дома над Ямайка.

След нулеви равенства с Ямайка и САЩ като домакин и също така равенство без голове при гостуването на скромния състав на Ямайка, сега мексиканците излязоха мотивирани да спечелят. Но само с мотивацията не успяха да създадат повече от две ситуации, които бяха спасени без проблеми от вратаря Кейлор Навас. Нападателят на Коста Рика Брайън Руис поиска полицията да му осигури безопасност, след като беше обстрелван с бутилки, часовници и всякакви предмети, когато отиде на ъгловото флагче, за да изпълни корнер. Старши треньорът на домакините Хосе Луис де ла Торе пък бешеосвиркан най-много от всички, а феновете се разделиха в мнението си за него - едните искаха да бъде уволнен, а другите - сам да си подаде оставката. Сякаш за да засилят мексиканското огорчение, играчите на Коста Рика играха дисциплинирано и само в защита, показвайки на Мексико, че няма шанс да им вкара. Вместо това две минути преди края на първата част Брайън Руис с удар от ъгъла на пеналта можеше да накаже ацтеките.

Тимът на САЩ взе рутинна победа с голове на Джоузи Алтидор, който откри резултата в 36-ата минута и на Еди Джонсън, който зарадва съгражданите си от Сиатъл в 53-ата минута за 2:0 над Панама. Алтидор откри резултата след подаване на Фабиан Джонсън и отличен пас преди това от центъра на Майкъл Брадли. Джеф Камерън пък даде диагоналния пас през целия терен за второто попадение в началото на второто полувреме.

Хондурас поведе в резултата срещу Ямайка в 10-ата минута с гол на Оскар Бониек Гарсия след чудесно центриране на Рохер Еспиноса. В 76-ата минута Реге Бойс останаха десет на терена заради червен картон на Адриан Мариапа, а две минути преди края Роджър Рохас пресече пас към вратаря Донован Рикетс, излезе сам срещу него и му я вкара за 2:0.

6. Ямайка 6 0 2 4 2-8 2

Първите три отбора се класират директно за Световното първенство, заелият 4-о място играе плейоф в два мача с победителя от зона Океания.