Защитник на Ботев изгонен при загуба на Македония (видео)

Норвегия победи Македония с 2:0 в приятелски мач. Головете за скандинавците отбелязаха Пер Скелбред в 9-ата минута и Даниел Браатен в 79-ата. Гостите играха с човек по-малко в последния половин час след червен картон на защитника Бобан Грънчаров. Футболистът на Ботев (Пловдив) реагира бурно срещу решение на съдията, който не се поколеба да му посочи пътя към съблекалните. За македонците това бе четвърта поредна загуба след тези от Белгия в световните квалификации, и срещу Швеция в контрола.

Скелбред изведе Норвегия напред след хубаво центриране от левия фланг и удар с глава. Македония можеше да изравни, но с пропуски за отбора на Чедомир Яневски се отличиха Шумуликоски, Хасани, Тричкоски и Фазли. В 60-ата минута Грънчаров беше изгонен, а в края на двубоя Браатен с хубав диагонален изстрел оформи крайния резултат.

НОРВЕГИЯ - МАКЕДОНИЯ 2:0
1:0 Скелбред (9)
2:0 Браатен (79)