Беларус се спаси от втора загуба срещу Финландия (видео)

Финландия пропусна да запише втора победа срещу Беларус в група "I" от световните квалификации. В петък скандинавците спечелиха с 1:0 и сега бяха на път да повторят успеха си и като гост, но гол на Дмитрий Верховцов 5 минути педи края подели точките. Равенството остави финландците на 3-о място в групата с 6 точки, а Беларус и Грузия са на дъното с по 4. Лидер в подреждането е Испания с 11 точки, пред Франция с 10.

Теему Пуки откри за гостите в 24-ата минута с плътен удар от границата на наказателното поле. Голът на младия нападател на Шалке 04 обаче не се оказа достатъчен за победа на Финландия. Антон Путило, Станислав Драгун и Тимофей Калачов направиха пропсили за домакините до почивката. В 85-ата минута Верховцов изравни с глава след центриране от фаул, а малко по-късно гредата попречи на Роман Ерьоменко да донесе трите точки на финландците.

БЕЛАРУС - ФИНЛАНДИЯ 1:1
0:1 Пууки (24)
1:1 Верховцов (85)