Дузпа в 105-ата минута изстреля Кристъл Палас в Премиър лийг

Кристъл Палас е най-новият член на Премиър лийг, след като "орлите" спечелиха с 1:0 финалния плейоф в Чемпиъншип срещу Уотфорд. Единственото попадение реализира Кевин Филипс от дузпа в последната минута на първото продължение. Този гол обаче бе достатъчен Палас да се завърне в елита след осемгодишно отсъствие. Общите приходи, които се счита, че ще завоюва отборът, спечелил промоция, се изчисляват на 120 милиона паунда.

Кристъл Палас излезе в същия състав, който победи Брайтън. Това означаваше, че Уилфред Заха започна като титуляр в последния си мач за "орлите", преди да се присъедини към Манчестър Юнайтед. Аарън Уилбрахам стартира в атака в отсъствието на Глен Мъри.

Джанфранко Дзола пък бе направил две промени в стартовите си 11 - Даниел Пудил замени Матю Бригс по левия фланг, докато Джонатън Хог започна вместо Батокио в халфовата линия.

Двата отбора не успяха да създадат нито едно чисто голово положение през първата част. Уилфред Заха се понрави с няколко страхотни пробива на скорост, докато Матей Видра бе в основата на най-чистата ситуация пред вратата на Кристъл Палас, но Деймиън Дилейни успя да се хвърли в краката на чеха и да изчисти в ъглов удар. Неприятната новина за "орлите" бе контузията на Кагишо Дикагой, който напусна преждевременно терена още в 17-ата минута.

В 58-ата минута Кристъл Палас бе близо до гола, след като Уилбрахам се оказа в чиста позиция, но се забави с изстрела, който бе блокиран. Няколко минути след това "орлите" стигнаха до нова възможност. Заха проби за пореден път - този път отляво, задържа добре топката покрай трима бранители, след което подаде към О'Киифи, чиито удар бе спасен от Мануел Алмуния. Стражът на Уотфорд трябваше да се намесва отново секунди след това, когато изби с крак удар отблизо на Уилбрахам. Нова ключова намеса на Алмуния в 83-ата минута запази статуквото, като и този път испанецът спаси шут на Уилбрахам, който бе изведен от Заха. В добавеното време Алмуния улови и удар с глава на Йединак. Въпреки предимството на Кристъл Палас през втората част гол така и не падна, което означаваше, че финалният плейоф навлезе в продължения.

В 3-ата минута на първото продължение Трой Дийни можеше да изведе Уотфорд напред, но Сперони спаси. В 105-ата минута Касети повали Заха в наказателното поле - дузпа за Кристъл Палас. Кевин Филипс бе безпощаден от бялата точка, извеждайки "орлите" напред. В заключителните секунди удар на Форестиери, който влизаше във вратата на Кристъл Палас, бе избит с глава на голлинията от Уорд.

Кристъл Палас - Уотфорд 1:0

1:0 Кевин Филипс (105'- дузпа)

Съдия: Мартин Аткинсън

Стадион: Уембли

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!!!