Ман Сити удари Челси в последния мач на Бенитес (видео)

Манчестър Сити победи за втори път Челси в рамките на три дни, като този път вицешампионите надделяха с 5:3 в двубой от следсезонното турне на двата клуба в САЩ. В предишната проверка "гражданите" записаха победа с 4:3 след феноменален обрат от 0:3. Самир Насри се разписа два пъти (26' и 73'), а Гарет Бари (2'), Джеймс Милнър (55') и Един Джеко (85') добавиха по едно попадение за миналогодишните шампиони. С два гола за Челси се отличи Рамиреш (46' и 69'), а най-добрият играч на лондончани през изминалия сезон - Хуан Мата (81'), също записа името си сред голмайсторите.

Още във втората минута Манчестър Сити излезе напред в резултата, след като Оскар подари топката на Серхио Агуеро, чиито изстрел към вратата бе избит от Иларио, но Бари довкара топката в мрежата за 1:0. В 29-ата минута Насри удвои, след като прехвърли стража на Челси.

След почивката зрителите на "Янкис Стейдиъм" станаха свидетели на още шест попадения. Рамиреш върна един гол веднага след подновяването на играта, след като бе изведен от Давид Луиш и преодоля елегантно Райт. - 2:1. Скоро след това - в 55-ата минута, Милнър възстанови преднината от два гола за "гражданите" след двойно с Един Джеко и хубав завършващ удар в далечния на Чех ъгъл - 3:1. В 69-ата минута Рамиреш вкара втория си гол в мача, след като засече пред голлинията центриране на Торес отдясно. Четири минути по-късно Насри покачи на 4:2 след ново двойно подаване с Джеко. В 81-ата минута Хуан Мата изпълни перфектно пряк свободен удар, след който доближи отново Челси на гол от Сити. Пет минути преди края Джеко оформи крайното 5:3 след удар от около 30 метра.

Това бе последният мач на Рафаел Бенитес начело на Челси.