Литекс удари Левски в дербито при юношите

Юношите на Литекс победиха тези на Левски с 2:1 в гостуването си на изкуственото игрище на "Герена" и направи сериозна крачка към титлата при 19-годишните. С тази победа "оранжевите" дръпнаха с 4 точки на своя съперник на върха в класирането и два кръга преди края са много близо до златните медали.

Литекс можеше пръв да открие резултата в 51-ата минута, но изстрел на Христо Кирев се отби от гредата. След това Левски натисна и Христофор Хубчев засече центриране от фаул в наказателното поле в 59-ата минута и даде преднина на домакините - 1:0. Преди това "сините" още веднъж бяха пратили кълбото в мрежата, но попадението не бе признато заради засада.

Литекс обаче не се притесни от негативното развитие на мача и в 76-ата минута Кристиян Петков възстанови равенството след хубав извеждащ пас на Александър Георгиев. В 80-ата минута пък Реян Даскалов обърна нещата в полза на ловчанлии и донесе успеха на своя тим за крайното 1:2.

Двубоят бе изгледан от собственика на Левски Тодор Батков и от директорите Иво Тонев, Константин Баждеков и Даниел Боримиров.

Снимка: levski.bg