Литекс разочарова, от "армейците" и Гонзо зависи дали Локо (Сф) ще изпадне (видео)

Отборът на Литекс загуби от Локомотив (София) с 1:2 в мач от 29-ия кръг на "А" група и остави надежда на гостите, че ще оцелеят в елита. Георги Миланов вкара от дузпа в 18-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Николай Николов срещу Ванжер да Силва. Даниел Пеев изравни за гостите в 32-ата минута след отлично изпълнение на пряк свободен удар, а Димитър Илиев отбеляза "златното" попадение в 88-ата минута.

Това бе първа победа за "железничарите" в Ловеч в историята им. С нея те имат 28 точки и продължават да изостават на 2 точки от Ботев (Враца). В последния кръг футболистите на Емил Велев приемат ЦСКА, а врачани гостуват на Черно море. Възпитаниците на Георги Иванов - Гонзо вече се спасиха от изпадане и няма да играят за нищо в 30-ия кръг.

В 9-ата минута Миланов стреля от разстояние, топката рикошира в бранител на столичани и мина на сантиметри от вратата. В 18-ата минута Ванжер получи подаване от сънародника си Стенио Жуниор, но бе покосен от Николов в наказателното поле. Реферът Георги Йорданов отсъди дузпа, а Миланов я реализира за 1:0.

В 32-ата минута столичани получиха право да изпълнят пряк свободен удар пред наказателното поле. Пеев прати топката в левия ъгъл на Пиргов и изравни.

Десет минути по-късно вратарят на "оранжевите" спря точно пред голлинията удар с глава на Крум Бибишков. В последните секунди на първата част домакините поискаха нова дузпа за игра с ръка на Александър Бранеков, но сигнал от съдията не последва.

През втората част двата тима показаха слаб футбол и срещата вървеше към равенство, което щеше да изпрати "червено-черните" във втория ешалон. В 88-ата минута обаче изритана от центъра топка след фаул бе свалена от Николов в наказателното поле и Илиев я засече във вратата на домакините за крайното 1:2.