Сан Антонио с втора победа над Мемфис

Сан Антонио поведе с 2:0 победи във финала на Западната конференция на НБА, след като се наложи над гостуващия Мемфис с 93:89 точки след продължение. Играе се до четири победи от седем мача, а третата среща е на 25 май. Домакините водеха с 13 точки в началото на последната част, но позволиха на съперника да изравни 85:85 и да прати мача в продължение. Тим Дънкан завърши със 17 точки, от тях 6 в продължението, и спечели 9 борби. Тони Паркър се отличи с 15 точки и рекордните за кариерата си в плейофи 18 асистенции.

След три поредни коша на Дънкан "шпорите" поведоха с 91:87 точки 68 секунди преди края на допълнителното време. До края на мача Джеръд Бейлис бе точен за Мемфис, а Тим Дънкан и Кори Джоузеф вкараха по един наказателен удар за Спърс. За тима на Мемфис, който направи серия от 15:2 в последните осем минути на редовното време, с по 18 точки завършиха Бейлис и Майк Конли. Зак Рандолф се отличи с 15 точки и 18 борби.