Барселона пожали Валядолид, празник на "Камп Ноу" (видео + галерия)

Барселона пожали Валядолид, празник на "Камп Ноу" (видео +  галерия)

Новият шампион на Испания Барселона победи с 2:1 Валядолид на своя стадион "Камп Ноу" в мач от 36-ия кръг на Ла Лига. Педро Родригес откри резултата в полза на каталунците в 21-ата минута, а Марк Валиенте от Валядолид си отбеляза автогол в 42-ата и резултатът стана 2:0. Крайният резултат бе оформен от Виктор Перес, който се разписа от дузпа минута преди края.

Гостите започнаха добре мача, но нелепа грешка в защита доведе до първия гол във вратата им. В 21-ата минута защитникът на гостите Хесус Руеда сбърка пас и позволи на Чави Ернандес да открадне топката. Опитният халф подаде отлично към Педро Родригес, който падайки преодоля вратаря Хайме и откри резултата.

Андрес Иниеста можеше да удвои аванса на Барса в резултата в 34-ата минута, когато пое топката пред наказателното поле на Валядолид, навлезе в пеналтерията и стреля, но шутът му бе блокиран от противников бранител.

В 42-ата минута резултатът стана 2:0. Чави центрира от корнер и защитникът на Валядолид Марк Валиенте изпрати топката с доста нескопосано отиграване в собствената си мрежа.

Минута преди края на първата част имаше напрежение и пред вратата на Барса. Колеблива игра в отбрана на получилия шанс да започне като титуляр Мартин Монтоя принуди вратаря Виктор Валдес да се намесва решително и да избива топката пред краката на Даниел Ларсон.

Седем минути след почивката Хайме спаси коварен шут на Чави, а в 63-ата минута Педро изстреля бомба по посока на вратата на Валядолид, но не намери целта. До края на срещата Давид Вийя и Педро Родригес пропуснаха да направят победата на Барса класическа, а в 88-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа. Монтоя събори в накаказателното поле на домакините резервата на Валядолид Алберто Манучо и реферът посочи бялата точка. Виктор Перес изпълни перфектно дузпата и намали на 1:2, но гостите нямаха време за нещо повече.

След края на мача започна истинският празник на "Камп Ноу" и шампионите вдигнаха своя трофей - титлата на Испания, която спечелиха още миналата седмица. Играчите на Барса направиха почетна обиколка с шампионската купа, а на празника присъстваха и децата на част от футболистите.