Манчестър Сити завърши сезона със загуба у дома

Тимът на Манчестър Сити завърши сезона със загуба. В последния 38-и кръг от Премиър Лийг "гражданите" отстъпиха с 2:3 на своя "Етихад Стейдиъм" пред Норич. "Канарчетата" откриха резултата с гол на Антъни Пилкингтън в 26-ата минута. Пилкингтън получи топката в наказателното поле на домакините и с удар отблизо преодоля вратаря Джо Харт. Младият халф Джак Родуел обаче изравни резултата с мощен шут само три минути по-късно.

Десет минути след почивката Норич отново поведе в резултата - този път след попадение на Грант Холт, който засече центриране отдясно на Робърт Снодграс. Четири минути по-късно Родуел напредна отляво на вратата на Норич и с диагонален шут изпрати топката в мрежата на гостите за 2:2. Норич обаче за трети път излезе напред в резултата 6 минути по-късно и успя да задържи победата. Джонатан Хоусън донесе трите точки на "канарчетата", разписвайки се след великолепна индивидуална акция.

Манчестър Сити завършва сезона в Премиър Лийг на второ място със 78 точки - на 11 зад шампиона Манчестър Юнайтед и с 3 повече от третия Челси. Норич зае 11-а позиция в крайното класиране с 44 точки.