Обрат с автогол класира Бордо на финал за Купата на Франция

Отборът на Бордо се класира за финала в турнира за Купата на Франция след изстрадан успех при гостуването на Троа. Полуфиналаната битка се разви доста драматично и завърши щастливо за жирондинци, които спечелиха с 2:1 и на 31 май ще спорят за трофея с Евиан. Троа ще може да вземе реванш само след няколко дни, когато двата тима ще се изправят един срещу друг в двубой от Лига 1, отново на стадион "Стад дьо л'Об".

Троа поведе още в 7-ата минута с попадение на Жан-Кристоф Бахебек. Нападателят бе изведен от Фабрис Н'Сакала и простреля Седрик Карасо. Домакините задържаха аванса си до 41-ата минута, когато Шейх Диабате изравни след центриране на десния бек Мариано. Срещата се реши в средата на втората част с автогол на Жереми Бреше. Опитният бранител имаше нещастието да прати топката в собствената си врата след удар на Диабате.

ТРОА - БОРДО 1:2 (1:1)
1:0 Бахебек (7)
1:1 Диабате (41)
1:2 Бреше (63) авт.