Съндърланд изпусна победата, но е по-близко до спасението

С гол на резервата Джейсън Пънчиън новакът Саутхамптън измъкна равенство от визитата си на борещия се да запази мястото си в елита тим на Съндърланд и двата отбора завършиха наравно 1:1. Възпитаниците на Паоло ди Канио виждаха спасението си и на теория в своите ръце, след като бранителят Фил Бардсли им даде преднина в 68-ата минута. Десният бек изстреля силно топката от голямо разстояние и след рикошет в защитник на Саутхамптън тя не остави шансове на вратаря на гостите Артур Боруц.

Само десет минути по-късно Джейсън Пънчиън възстанови равенството с попадение след добавка отблизо. По този начин той не позволи на "черните котки" да се чувстват сигурни и на теория за мястото си в Премиър лийг и през следващия сезон.

И двата съперника все още имат теоритичен шанс да се сбогуват с мястото си в елита. Те обаче ще се чувстват спокойни ако Уигън не успее да вземе трите точки от гостуването си на Арсенал на "Емиратс" във вторник. Всеки резултат различен от победа на "латикс" в този мач ще означава спасение за тях.