Серина Уилямс с 50-а титла, срази Шарапова на финала в Мадрид в битката за №1

Номер 1 в света Серина Уилямс (САЩ) защити титлата си от турнира по тенис на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 4 милиона евро. Поставената под №1 Уилямс победи втората в схемата Мария Шарапова (Русия) с 6:1, 6:4 за 78 минути.

31-годишната американка наниза 5 аса и направи пет пробива в мача, за да спечели 50-а титла в кариерата си от турнир на WТА. Уилямс даде само един гейм на съперничката си в първия сет. Във втората част се игра равностойно до 4:4, след което американката спечели последните два гейма и стигна до успеха.

Освен това с победата Уилямс запази първото си място в световната ранглиста. Американката вече има 13 победи и 2 загуби срещу Мария Шарапова. За нея това е седми трофей на червени кортове в 18-годишната й кариера и първа от "Ролан Гарос" през 2002-ра година. За 26-годишната рускиня това бе първа загуба на финал на клей, след като спечели предишните осем.