Лил разпердушини Реймс с два гола на Калу

Отборът на Лил постигна очаквана домакинска победа срещу Рейм и излезе на 4-о място преди останалите мачове от 36-ия кръг на Лига 1. Момчетата на старши треньора Руди Гарсия не срещнаха никакви трудности с един от тимовете в долната половина на таблицата и с лекота наложиха волята си. Два гола отбеляза Саломон Калу, а веднъж се разписа Димитри Пайе.

Лил доминираше от самото начало на мача и в 20-ата минута поведе. Силвио Роделен подаде на Калу, който насочи топката в мрежата за 1:0. Малко по-късно гредата помогна на гостите, но при първата си опасна акция след почивката футболистите на Лил удвоиха аванса си. Асистенцията бе на Марвен Мартен, а ударът на Пайе не остави шансове на Коси Агаса. Крайното 3:0 оформи отново Калу след пас на Пайе.