Наполи ще играе в Шампионската лига

Отборът на Наполи си осигури и математически второто място в италианската Серия А през този сезон. Тимът на треньора Валтер Мадзари разгроми като гост с 3:0 Болоня и събра актив, който го прави недостижим за преследвачите на квотата за Шампионската лига.

След едно безрезултатно първо полувреме, в което домакините се бяха окопали в собствената си половина, неаполитанците нанесоха своя удар през втората част. Второто полувреме всъщност започна със ситуация пред вратата на гостите, когато гордостта на Болоня Алберто Джилардино можеше да открие отблизо с глава. След това обаче започна фиестата на неаполитанците. С голове на Марек Хамшик (53), Едисон Кавани (63-дузпа) и  Блерим Джемайли (77) Наполи си осигури победата, а футболистите на Болоня - мощните освирквания на трибуните, тъй като тази загуба беше предшествана от 0:6 срещу Лацио.

Останалите резултати от кръга: Палермо - Удинезе 2:3, Торино - Дженоа 0:0, Каляри - Парма 0:1, Сампдория - Катаня 1:1.