Ман Сити загря за финала с рутинна победа (видео)

Вече бившият шампион на Англия Манчестър Сити постигна очаквана победа в домакиснтвото си на Уест Бромич. Отложеният двубой от 33-ия кръг на Висшата лига завърши с успех на домакините с 1:0. Тимът на Роберто Манчини беше в доста нетрадиционен състав, защото италианският мениджър реши да съхрани силите на повечето си основни футболисти преди сблъсъка с Уигън в събота. Единствения гол отбеляза Един Джеко в 35-ата минута след центриране на Карлос Тевес.

Уест Бромич оказа сериозна съпротива на "гражданите" и на няколко пъти имаше шанс да поведе в резултата. В 35-ата минута обаче Тевес напредна по десния фланг и видя непокрития Джеко, който с прецизен удар от въздуха простреля Боаз Майхил. Малко преди това самият Тевес можеше да се разпише, но изстрелът му срещна гредата. До края на полувремето шанс за гол се откри и пред Ромелу Лукаку. Нападателят на гостите се озова сам срещу Джо Харт, но беше изпреварен от стража на Сити. В 44-ата минута удар на Джеймс Милнър също се отби от гредата.

Втората част премина равностойно, като Маркус Розенберг беше близо до изравняването, но нацели напречната греда. Резервата Питър Одемвинги се включи много активно, но нито той, нито Лукаку намериха начин да преодолеят стабилната отбрана на домакините.

Манчестър Сити е твърдо на второ място в подреждането със 75 точки, а Уест Бромич е 8-и с 48.