Уигън развя бялото знаме (видео)

Уигън допусна болезненено поражение в домакинството си на Суонзи и до голяма степен се прости с шансовете си да остане във Висшата лига. "Латикс" отстъпиха с 2:3, след като два пъти повеждаха в резултата срещу бившия тим на мениджъра си Роберто Мартинес. Загубата остави Уигън на 18-о място в класирането, на 3 точки от спасителната зона. До края на сезона има да се изиграят още само два кръга, в които Уигън гостува на Арсенал и приема Астън Вила.

Роджър Еспиноса даде аванс на домакините в самия край на първото полувреме, но това не смути футболистите на Суонзи и малко след почивката те изравниха чрез Анхел Ранхел. Той стреля от въздуха след центриране на Уейн Раутлидж и прати топката в мрежата. Джеймс Макарти отново изведе Уигън напред, но и този път радостта на "латикс" продължи твърде кратко. Груба грешка в отбрана позволи на Итай Шехтер да вкара за 2:2 в 59-ата минута, а в 79-ата Дуайт Тиендали наказа поредното объркване на защитниците в синьо и бяло, и донесе победата на Суонзи.

В събота Уигън ще играе финал за ФА Къп срещу Манчестър Сити, но в същото време изпадането изглежда неизбежно за тима на Роберто Мартинес.