Лудогорец разби жалък Етър, "виолетовите" сътвориха невиждан куриоз (видео)

Отборът на Лудогорец разби жалкия тим на Етър с 5:1 като гост в мач от 26-ия кръг на "А" група. За "орлите" точни бяха Светослав Дяков (43,44), Иван Стоянов (62,77) и Роман Безяк (70). Почетното попадение за "виолетовите" бе дело на Славомир Циенциала.

Освен 5-те гола шампионът на България създаде още поне десет чисти голови положения и ако играчите на Ивайло Петев бяха вкарали половината от тях, резултатът можеше да бъде двуцифрен. От своя страна пък "виолетовите" много рядко минаваха центъра и през целия мач успяха да създадат само две опасности.

Освен това Етър сътвори невиждан куриоз. Отборът започна мача без треньор, тъй като Григор Петков не се появи. При това положение, ако не се дожаже сериозна причина, тоест, че специалистът не е могъл да дойде на стадиона поради заболяване, "виолетовите" може да загубят служебно.

В първите 6-7 минути на срещата разградчани успяха да създадат две опасности пред вратата на противника, но Роман Безяк не успя да се разпише след центрирания на Иван Стоянов и Йордан Минев.

Последва пропуск на Стоянов. Фланговият състезател влезе в наказателното поле и с лъжливо двежение майсторски се освободи от прекия си пазач, но стреля право в ръцете на вратаря.

Минута преди това Димо Бакалов не се ориентира добре и остави кълбото да се разходи в близост до голлинията, вместо да се хвърли и да добута топката в мрежата. В 31-ата минута Безяк се нареди до своите съотборници, които се скъсаха да пропускат.

Словенецът бе оставен сам срещу вратаря, но нескопосаното му действие запази двете нули на светлинното табло. В 33-ата минута Минев излезе очи в очи със стража на домакините и отправи изстрел, който бе избит в ъглов удар.

Логичното се случи в 43-ата минута, когато Светослав Дяков откри резултата. Себастиян Ернандес бе изведен сам срущу вратаря, но си пое лошо топката. Въпреки това колумбиецът успя да я достигне и подаде към Дяков, който вкара на празна врата.

Минута по-късно националът отново разплака "виолетовите". Иван Стоянов проби отдясно и центрира по земя, където халфът бе заел отлична позиция и след като си пое кълбото не остави шанс на Филипович.

Второто полувреме стартира с опасна ситуация пред вратата на Лудогорец. При една от редките си атаки двама играчи на Етър останаха срещу един бранител на "орлите" и съвсем спокойно можеше да отбележат. Само, че Дормушали Саидходжа вместо да подаде на свой съотборник, който бе в отлична позиция, се полакоми и стреля над вратата.

В 62-ата минута Лудогорец скри топката на Етър и резултатът набъбна на 3:0. Иван Стоянов завърши отлична триходова комбинация стартирала след пас с пета на Емил Гъргоров към Безяк, който с едно докосване подаде към Стоянов. До края на двубоя тимът от Разград продължи да атакува и отбеляза още два гола.

Безяк вкара за 4:0 след асистенция на Стоянов. В 77-ата минута племенникът на Йордан Лечков реализира втория си гол в мача. Бившият футболист на ЦСКА бе изведен на чиста позиция и с удар с левия крак намери целта.

В даденото продължение възпитаниците на Ивайло Петев подцениха една на пръв поглед безобидна ситуация и бяха наказани. Славомир Циенциала отбеляза почетното попадения за своя тим, оформяйки крайното 5:1.

След днешната победа Лудогорец отново е на върха в класирането. "Зелените" са с актив от 63 точки, с две повече от Левски.

ЕТЪР - ЛУДОГОРЕЦ 1:5