Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград

Кавани разсипа немощния Интер и подгони рекорда на Марадона (видео)

Наполи победи Интер с 3:1 в последен мач от 35-ия кръг на Серия "А". В герой за домакините се превърна уругвайският стрелец Кавани, който заби хеттрик във вратата на Самир Ханданович. По този начин той събра цели 101 гола с екипа на "небесносините" и продължава да преследва голмайстор номер 1 в историята на клуба - легендарния Диего Марадона. Успехът позволи на Наполи да си върне аванса от 7 точки пред Милан три кръга преди края на сезона. Интер пък остана на 8-о място и само чудо може да класира тима на Андреа Страмачони в Лига Европа.

Страхотен мач за Наполи направи бившият футболист на Интер Горан Пандев. Македонецът беше максимално мобилизиран и на няколко пъти се подигра със защитата на гостите. Той асистира за два от головете на Кавани, който се разписа и от дузпа преди почивката. Уругваецът е начело в голмайсторската листа на Серия "А" с 26 гола, а вторият Антонио Ди Натале има 20.

Кавани и Пандев водеха атаката на Наполи, а за Интер в предни позиции бяха Гуарин и Рикардо Алварес. Решението на Страмачони да пусне в атака двама халфове беше продиктувано от многото кадрови проблеми на отбора.

Наполи поведе още в 3-ата минута. Кавани получи топката от Пандев и разстреля Самир Ханданович. Малко след това Фреди Гуарин можеше да изравни, но Морган Де Санктис спаси удара му от фаул. Последва пропуск на Марек Хамшик след подаване на Кавани. Футболистите на Интер се опитваха да действат разкрепостено и усилията им бяха възнарадени. В 23-ата минута Рики Алварес се разписа от дузпа за 1:1. Де Санктис усети посоката на удара, но не можа да спре топката.

В 33-ата минута домакините също получиха правото да изпълнят наказателен удар и Кавани не пропусна. Виновник за гостите беше бразилският защитник Жуан. От бялата точка Кавани стреля силно в долния ляв ъгъл и Ханданович капитулира. Това бе гол номер 100 за уругваеца с екипа на Наполи.

През второто полувреме двата отбора продължиха да играят на високи обороти. Андреа Ранокия имаше шанс да върне едно попадение, но прати топката в аут. кавани и Пандев пък пропуснаха за домакините. Интригата приключи в 78-ата минута, когато Пандев центрира от левия фланг и Кавани на празна врата се разписа за 3:1, оформяйки хеттрика си.

Малко преди края дебют за Интер направи 19-годишният халф Симоне Паса.