Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Лион не пуска Шампионската лига

Отборът на Лион победи с 3:0 като гост Нанси в мач от 35-ия кръг на Лига 1. "Хлапетата" стигнаха до успеха през втората част, когато паднаха и трите гола. Батеимби Гомис се нуждаеше само от три минути, след като се появи на почивката на мястото на Лисандро Лопес, за да открие резултата в мача. Десетина минути преди края на мача Йоан Гуркюф удвои преднината на Лион, а в самия край на мача Бафе Гомис вкара второто си попадение за деня и оформи крайното 3:0 в полза на тима си.

Победата даде нов аванс от три точки на Лион в борбата за третото място. Играчите на Рене Жирар имат 63, а четвъртият Ница - 60. Нанси пък прекъсна серията си от шест мача без загуба и отново е застрашен от изпадане. Тимът е с 35 точки на една от първия изпадащ - Евиан.