Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

Аржентинец засили Сиена към Серия "Б"

Отборът на Катаня победи с 3:0 Сиена в мач от 35-ия кръг на Серия "А" и по този начин почти сигурно праща тосканците в Серия "Б". Хеттрик за тима от остров Сицилия отбеляза аржентинският нападател Гонсало Берхесио. Футболистът откри резултата в 14-ата минута с хубав диагонален удар, а след това вкара на два пъти и през втората част - в 52-ата и 71-ата минута. Гостите играха повече от едно полувреме с човек по-малко, тъй като Фелипе бе изгонен малко преди почивката и така и не успяха да стигнат до чисто положение пред вратата на Алберто Фризон.

Така Катаня събра 51 точки и заема девето място в подреждането и ще дочака спокойно края на сезона. Сиена пък остава на предпоследна позиция с 30 - на пет от спасението. Тосканците продължават да страдат от наказанието си от шест точки от началото на сезона.